Afd Gelderland Maartbijeenkomst de 679e

Het is lente aan het worden, de dagen worden langer en dat vertaalt zich vandaag vrijdag 13 maart 2026 in een opkomst van tien man. Helaas kan Adriaan er niet bij zijn vanwege een onfortuinlijke val met een pijnlijk gebroken vinger tot gevolg. Beterschap, Adriaan, en je krijgt ook nog schriftelijke beterschapswensen van ons. Naast onze bijna vaste bezoekers zijn Leen en Ton ook weer van de partij.

Als gebruikelijk is de uitbater snel ter plekke met de drankjes en hapjes, waarna de gesprekken snel op gang komen. Cor en Ton hebben genoeg te bespreken over hun gezamenlijke verleden bij de Lua en omstreken. Onze voorzitter Jan, gelukkig hersteld van een flinke griep in plaats van een buitenlandse reis, heet ons welkom en herinnert ons aan de sluitingsdatum voor deelname aan de ALV van onze vereniging op 16 april a.s. in de Legerplaats bij Oldebroek. Het totaal aantal aanmeldingen is nog laag, maar aan de afdeling Gelderland zal het niet liggen, want naast deelname van ons bestuur geven Jos H en Frans aan zich aan te melden.

Na het tweede drankje en vele gesprekken verder biedt Jan ons een laatste drankje aan vanwege zijn verjaardag, waarna hij ons uitgebreid vertelt over vier jaar van zijn werkzame leven als directeur van een glasvezelverwerkingsfabriek in het Midden-Oosten. Zijn verhaal benadrukt dat wonen in die landen niet eenvoudig is vanwege de temperatuur en dat er bovendien weinig te beleven is. De meeste buitenlanders wonen met hun gezinnen geïsoleerd in compounds, waar de strenge islamitische regels van het land niet van toepassing zijn. Wil je naar het strand, dan is dat slechts ’s avonds mogelijk na zonsondergang. De beperkingen voor de vrouw als gevolg van de islam gelden ook voor de echtgenotes van de buitenlanders. Gezellig winkelen met andere dames of autorijden zonder partner is onmogelijk.

Even na zessen loopt de bijeenkomst ten einde, maar niet voor vijf onzer die hebben afgesproken te blijven eten. Om half zeven verhuizen we naar het restaurant en genieten we van de bestelde heerlijkheden. Valt al met al niet tegen en is derhalve voor herhaling vatbaar, waarvan akte.

Login ledengedeelte VOAWEB