Peter Fröling
Kolonel der Artillerie b.d.
13 februari 1954 -13 december 2025

Op 13 december is Peter geheel onverwacht van ons heen gegaan. Een schok ging door de vele communities waar Peter deel van uitmaakte. Veteranen, artilleristen, leden van Dutch Veterans Bikers Association en uiteraard zijn twee dochters.
Peter werd op 26 augustus 1974 toegelaten op de Koninklijke Militaire Academie te Breda, in de rang van cadet, ‘met bestemming voor de dienst bij het Wapen der Artillerie’, zoals dat vermeld staat op de destijds ondertekende verbandakte. Peter rondde de KMA netjes in 4 jaar af en werd daarna als luitenant geplaatst bij de 41e Brigade in Seedorf. Bij de 41 Afdeling Veldartillerie vervulde hij daar zijn eerste parate functie als Batterijofficier (BTO). Na Seedorf volgde een plaatsing in Schaarsbergen, waar hij van ’81 tot ’86 verschillende functies vervulde bij 11 Afdeling Rijdende Artillerie, waaronder zijn batterij commando. Na zijn parate periode in de onderbouw, werd Peter geplaatst op de Hogere Krijgsschool, waar hij zijn brevet Hogere Militaire Vorming haalde. Als gebrevetteerd majoor vervulde hij zijn eerste beleidsstoel bij de Landmachtstaf op de Julianakazerne in Den Haag. Twee jaar na zijn eerste Haagse functie, mocht Peter zich melden bij de Führungs Akademie in Hamburg, waar hij 2 jaar met internationale collega’s de Duitse Krijgsschool volgde. Al die jaren in de studiebanken werd in 1994 beloond met het commando over 11 Afdeling Rijdende Artillerie en het Korps Rijdende Artillerie. Zeker geen eenvoudige tijd. Na deze parate periode keerde Peter terug bij de staf van de Landmacht in Den Haag.
In 2001 ging Peter voor het eerst op missie naar voormalig Joegoslavië. Van februari t/m augustus 2001 werd hij uitgezonden naar Bosnië en Herzegovina, waar hij een functie vervulde in het hoofdkwartier van de zgn. Multi Nationale Divisie South West te Banja Luka. Na terugkomster weer een beroep gedaan op zijn operationele kennis. Van september t/m december 2002 vervulde Peter een plannersfunctie in Potsdam (DEU) in het kader van de International Security Assistance Force voor Afghanistan. Na een volgende functie in Den Haag, ditmaal bij de Defensiestaf, bij de afdeling Internationale Militaire Samenwerking, mocht hij terugkeren in zijn eigen vakgebied. In 2005 werd Peter commandant van het Opleidings- en Trainingscentrum Vuursteun op De Knobbel. In 2007 ging Peter voor de tweede maal op missie. Van augustus 2007 t/m januari 2008 werd hij uitgezonden naar Afghanistan, waar hij werkzaam was bij Regional Command South, op Kandahar Airfield.
Terugkijkend op Peters mooie carrière kunnen we concluderen dat hij veel operationele functies heeft mogen vervullen, inclusief twee uitzendingen. En ongetwijfeld heeft hij daar het meeste van genoten. Na zijn actieve dienst is hij altijd betrokken gebleven bij de artillerie, bij de Rijders en in het bijzonder bij de veteranen. Als voorzitter van De Oude Stomp in Alphen was hij een steun voor velen zo ook op vele bijeenkomsten en herdenkingen met veteranen. Eigenlijk altijd in een verantwoordelijke rol voor de veteranen die hij bij zich had. Zo ook op 4 mei op het Ereveld in Loenen, waar hij na de herdenking standaard een groep veteranen afmarcheerde naar de graven om daar een eerbetoon te brengen. Of tijdens het defilé op de jaarlijkse Veteranendag in Den Haag, waar hij zich bekommerde om de veteranen van de artillerie. Zijn oprechte interesse in anderen, ongeacht rang of stand, lees je niet in een staat van dienst, maar kon je voelen op de dag van zijn uitvaart aan de enorme belangstelling van zoveel mensen die Peter een laatste groet wilden brengen. Wat je in diezelfde staat van dienst ook niet terugleest is de veerkracht en het doorzettingsvermogen van Peter. Een van onze oud korpscommandanten zei hierover het volgende: “Helaas kan ik niet aanwezig zijn bij het afscheid van Peter. Hij was voor mij een voorbeeld hoe iemand na persoonlijke tegenspoed toch weer een positieve instelling wist te behouden. Ik zal hem missen.”
Wij wensen Seline & Maryse en familie veel sterkte met dit grote verlies.
BGen Paul Hoefsloot
Kolonel van het Korps Rijdende Artillerie






















